Donanım Tasarım, Mekanik Tasarım, Elektromekanik Paketleme ve Montaj, Kablaj Tasarımı ve Üretimi, RFIU Anahtarlama Birimi, RF Birleştirme ve Anahtarlama Birimi, RF Anahtarlama Birimi, ASU Anahtarlama Birimi, RF REM Kartı, RF GÖM Kartı, SENTEZOR Kartı, Savunma Sanayi, Havacılık Sanayi

MEKANİK TASARIM


Mekanik Tasarım bölümümüz, alanında uzman kadrosuyla; mekanik ve elektromekanik çözümlerle yurt içi – yurt dışı savunma ve havacılık sanayi firmalarına da hizmet vermektedir.

Yerlileştirme stratejisine uygun olarak ana yüklenici firmalara, dışa bağımlı oldukları sistem ve ürünlerde rekabetçi çözümler üretmeyi hedeflemekteyiz.

Sistem ve cihaz tasarımları, MIL-STD-810, MIL-STD-461 gibi askeri standartlara, DO-160 gibi havacılık standartlarına uygun olarak yapmakta ve üretimleri gerçekleştirmektedir.

Projeler; planlama, kavramsal tasarım, detay tasarım, optimizasyon, test ve doğrulama, sertifikasyon, seri ürün teslimi ve lojistik aşamalarının tümünü kapsamaktadır.

Bir ürünün tasarım ve üretim optimizasyonu, sorunlarının çözülmesi, test düzeneklerinin tasarlanması, üretilmesi ve testlerinin tamamlanması konularında da destek verilmektedir.

Müşteri ve sertifikasyon isterlerini en doğru şekilde karşılayıp, öngörülen takvim dahilinde, yenilikçi çözümlerle ve kalite sistemi doğrultusunda en verimli tasarımla başarı ve memnuniyeti en üst seviyede tutmayı hedeflemekteyiz.

Üretim yeteneklerimizin yanında, ihtiyaç duyulduğu durumlarda üretim işlemleri; onaylı alt yüklenicilerde gerçekleştirilmekte olup, montajı ve testleri yapılarak ürünün son hali teslim edilmektedir.

Gelişmiş Soğutma

​Termal yönetim, özellikle dağıtılmış uygulamalar daha fazla işlem gücü ve daha yüksek bant genişliği gerektirmeye devam ettiklerinden, herhangi bir sağlamlaştırma bir çözüm  yaklaşımının anahtarıdır. Ürünlerimiz, performansı optimize etmeye yardımcı olmak için en son hava veya iletken soğutma tekniklerini içerir.

Çalışma ortamı ve boyut gereksinimlerine göre her ürün için uygun bir soğutma yöntemi seçiyoruz. Bu yöntemleri, gerektiğinde özel tasarımlar için istisnalar yaparak ilgili endüstri standartlarına göre uyguluyoruz.

Sağlam tasarım

PRODESA; donanımı, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü artıracak çeşitli özellikler içerir,

Örneğin:

Makine mühendisleri her tasarımın başında yer almakta, önemli bir “gerçeklik kontrolü” sağlamakta ve herhangi bir termal veya yapısal sorunu işaretlemektedir. Özellikle riskli kabul edilen yeni tasarımlar veya özelleştirmeler için, gerektiğinde beklenen çalışma koşulları altında performansı öngörmek için termal ve yapısal simülasyonlar kullanmaktadır.

Endüstriyel ve Sivil Standartlara Uyumluluk

​Askeri Standartlara Uyumluluk