Donanım Tasarım, Mekanik Tasarım, Elektromekanik Paketleme ve Montaj, Kablaj Tasarımı ve Üretimi, RFIU Anahtarlama Birimi, RF Birleştirme ve Anahtarlama Birimi, RF Anahtarlama Birimi, ASU Anahtarlama Birimi, RF REM Kartı, RF GÖM Kartı, SENTEZOR Kartı, Savunma Sanayi, Havacılık Sanayi

DONANIM TASARIM


PRODESA’ nın birincil uygulama alanı olan elektronik donanım ve yazılım tasarım yeteneği daima şirketimizin gururu olmuştur. 

​Verimli ve yenilikçi teknolojiler ve gelişmiş tasarım ve simülasyon araçlarıyla basit ve karmaşık analog ve dijital devreler geliştiriyoruz.  Konsept ve tasarımdan test ve entegrasyona kadar, projenizin tüm aşamaları için profesyonel destek sunuyoruz.

PRODESA; analog, dijital ve karma devre geliştirme konusundaki tecrübesi ile verimli ve yenilikçi ürünler sunma yeteneklerini kullanmaktadır. Tecrübelerini en son teknoloji tasarım ve simülasyon araçlarıyla birleştirerek, yüksek hızlı arayüzler, yüksek voltaj ve akım analog devreleri, küçük boyut kısıtlamaları ve ısıl düşünceleri içeren zorlu projeleri gerçekleştirmeye her zaman adaydır.  

 Müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak istenen tasarımlar, özel ihtiyaçları veya yüksek hacimli üretim özelliklerini karşılayacak şekilde tarafımızdan kolayca biçimlendirilebilir. 

PRODESA’ nın verimli ürün geliştirme ve tasarım süreci, en iyi ürünün müşteriye sınırlı bir süre içinde teslim edilmesini sağlamak için özel olarak hazırlanmıştır.

Sistem Tasarımı

Tasarım yaptığımız konular kısaca aşağıda verilmiştir;

Yukarıda kısa başlıklarla belirtilen projelerde; prototip tasarımını yaptığımız sistem, cihaz, devre için tasarım süreci özet olarak aşağıdaki aşamalarda gerçekleşmektedir:

Bu özel tasarımlar, yaklaşık çeyrek asırlık tasarım deneyimi ile; test devrelerinden, elektronik yük ve kontrol devrelerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Askeri ve sivil testlerdeki tecrübesiyle; ön EMI, güvenlik, ısıl, elektriksel ve performans testlerini gerçekleştirebilen ekip, böylelikle ürüne yönelik bir faaliyetin en başından en sonuna kadar titiz çalışmalar gerçekleştirerek nihai sonuca en hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir.

Detaylı ve zorlu aşamaların sonucunda ortaya çıkan ürünler kaliteli ve güven veren ürünler olarak firma portföyünde yerlerini almaktadır.

PRODESA, simülasyon çalışmaları gibi tasarım adımlarında uzmanlaşmış olup bu tasarımlarını sivil ve askeri alanlardaki “Elektromanyetik Uyumluluk ve Elektriksel Güvenlik” kurallarına uygun yapmakta büyük bir tecrübeye sahiptir.Bu konudaki tecrübelerini müşterilerimize memnuniyetle aktaracaktır. 

PRODESA, aşağıda verilen sivil ve askeri standartlara uygun tasarım ve üretim yapabilme kabiliyetine sahiptir;

Endüstriyel ve Sivil Standartlara Uyumluluk:

Askeri Standartlara Uyumluluk:

RF TASARIM VE GELİŞTİRME ÇÖZÜMLERİMİZ:

Prodesa Savunma ve Havacılık, uzman tasarım kadrosuyla her türlü RF / mikrodalga kart, sistem tasarımı, baskı devre kart tasarımı, elektromekanik paketleme kabiliyetine sahiptir.

Prodesa Savunma ve Havacılık, kullanılacak platforma uygun çevre koşulları ve EMI/EMC gereklerine uygun özgün tasarımlarıyla elektronik ve mekanik bileşenleri tasarlama ve üretme yeteneğine sahiptir.

PRODESA’ nın geliştirdiği RF ürünlerine; ana başlıklar altında yer alan “Ürünler” başlığı altından ulaşabilirsiniz…

Askeri Standartlara Uyumluluk

ANALOG VE DİJİTAL TASARIM VE GELİŞTİRME ÇÖZÜMLERİMİZ:

PRODESA Askeri ve Sivil sistemleri üzerinde gerekli yetkinliğe sahiptir. PRODESA ’ nın Gömülü Yazılım tasarımındaki yetenekleri, Donanım Tasarımındaki yetenekleriyle doğrudan uyumludur. PRODESA, çeşitli platformlar için Gömülü Tasarım çözümleri sunar. 

Platform mimarisinden bağımsız olarak, ARM tabanlı CPU’ lar kullanarak sivil ve askeri altyapısına uygun tasarımlar üretebilmektedir.

PRODESA, gömülü yazılım tasarımlarında hata ayıklama, sorun giderme, test etme ve doğrulama konusunda geniş deneyime sahiptir.

​Kullanılabilirlik, uyumluluk ve güvenilirlik etkenlerini göz önünde bulundurarak, özel amaçlarla geliştirilen haberleşme, savunma ve havacılık uygulamaları gibi geniş bir yelpazede yer alan gömülü sistemler üzerinde çalışan ve bu sistemlerin sorumlu oldukları görevleri yerine getirmelerini sağlayan yeni nesil gömülü yazılım tasarımları yapmaktayız.

Şirket içi yazılım geliştirme ekibimiz, donanım mühendisleriyle yakın çalışır ve üçüncü taraf satıcıları istihdam etmeden en yeni sürücüleri ve yazılım teknolojilerini sağlayabilir.

PRODESA gömülü C/C++ programlama başta olmak üzere farklı altyapılarda firmware geliştirme ve gömülü uygulama faaliyetlerini gerçekleştirecek uzmanlığa sahiptir. Farklı üreticilerden değişik mikro denetleyici ve mikroişlemci aileleri üzerinde uygulamalarımız bulunmaktadır.

Üzerinde çalıştığımız işlemcilerden bazıları; ​Texas Instruments, Freescale ST ve NXP üreticilerinin; ARM Cortex, MSP430 serisi mikro denetleyici ve mikroişlemci mimarileridir.

PRODESA sağlam bir platform oluşturmak için sizinle birlikte çalışarak uygulamanıza odaklanabilirsiniz. Sorunlar ortaya çıktığında, tek bir kaynaktan bilgi akışı sağlanır. PRODESA’ nın çözümlerine her zaman güvenebilirsiniz.

Endüstriyel ve Sivil Standartlara Uyumluluk

​Askeri Standartlara Uyumluluk

GÜÇ KAYNAĞI (Switch-Mode Power Supply / SMPS)​​ ÇÖZÜMLERİMİZ:

Endüstriyel ve Sivil Standartlara Uyumluluk

​Askeri Standartlara Uyumluluk

DİĞER GÜÇ​ ÇÖZÜMLERİMİZ:

Araç Güç Sistemleri:

Dinamik muharebe şartlarına bağlı olarak günümüz askeri araçlarında elektronik görev sistemlerinin kullanımı artmaktadır. Tipik bir muharebe aracında araç elektroniği, silah sistemleri, haberleşme, keşif-gözetleme, karşı tedbirler, durumsal farkındalık vb. bir çok alt sistemin bir arada çalışması beklenmektedir. Bu durum araçta bulunan enerji kaynaklarının çeşitliliğini, güvenilirliğini ve uzun süreli otonom (araç motorundan bağımsız) kullanımını zorunlu hale getirmektedir.

PRODESA,  lityum-iyon akü odaklı araç güç yönetim sistemleri ile günümüzün ve geleceğin askeri araçlarına ihtiyaç duyulan güvenilir, esnek ve yüksek kapasiteli güç altyapısını sağlamaktadır. Merkezinde, araç ve veya sistem aküsü olarak kullanılan, son teknoloji ürünü ve askeri standartlarda lityum-iyon akülerin bulunduğu araç güç yönetim sistemi, araçta bulunan tüm enerji kaynaklarının optimum yönetimini sağlar. 

Şarj Cihazları:

Özellikle lityum iyon bataryaların, düzgün olarak şarj edilmeleri, bataryanın verimli ve uzun ömürlü kullanımını sağladığı gibi güvenliği için de önemlidir.

PRODESA, şarj cihazı tasarımlarında uygun şarj algoritmaları kullanmaktadır. Bataryalardan, azami verimin alınması ve herhangi bir güvenlik riski oluşmaması için, hızlı şarj yeteneği kazandırılmış ürünler de dahi güvenilir bir tasarım yeteneği bulunur.

Şarj cihazları, ilgili askeri/ticari standartlar göz önüne alınarak geliştirilmekte ve üretilmektedir. PRODESA şarj cihazları en zorlu şartlarda uzun yıllar kullanılabilmesini sağlayacak sağlamlıkta ve güvenirliktedir.

Konvansiyonel, bataryaya özel şarj cihazlarının yanı sıra, programlanabilir özellikteki şarj cihazları, farklı adaptörler kullanılarak değişik tipteki bataryaların şarjına imkan sağlamaktadır.

Taşınabilir, güneşten batarya şarj cihazı tasarımı da şarj cihazları ailesinde yer almaktadır.

Hibrit Sistemler:

PRODESA, batarya içeren entegre güç sistemleri üzerine çözümler geliştirmektedir. Bu sistemler “stand-alone” özellikli olarak ve bir cihazın ya da sistemin beslenmesi için kullanıldığı durumda dahili olarak şarj-deşarj kontrolü sağlamakta ve çeşitli kaynaklardan besleme alarak bağımsız ve kendine yeterli bir güç ünitesi fonksiyonu sunmaktadır.

Bunun yanı sıra, platform bazlı sistemlerde, platform güç dağıtım sistemine entegre bir şekilde kesintisiz güç kaynağı veya yedek/acil durum güç kaynağı olarak kullanılabilen sistemler geliştirilmektedir. 

Yenilenebilir Sistemler:

PRODESA, lityum-iyon batarya sistemleri ve güç ürünleri ile yenilenebilir enerji projelerinde de ihtiyacınız olan güvenilirliği, yüksek kapasiteyi ve esnekliği sunuyor.

Yüksek teknolojili ve dayanıklı askeri ürün tasarımından gelen tecrübemizle tasarlanan enerji depolama ve dönüşüm ürünlerimizle birlikte oluşturulan komple sistem çözümleri, şebekeden bağımsız veya şebeke ile birlikte kullanılabilmektedir.

Sunduğumuz ürünlerin ölçeklendirilebilir yapısı sayesinde geniş bir aralıktaki enerji ihtiyaçlarının karşılanması mümkündür. Tamamen güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir kaynaklara dayalı sistemlerin yanı sıra, jeneratör ve şebeke gibi konvansiyonel kaynaklarla birlikte kullanılabilen hibrit sistemler kritik uygulamaların enerji ihtiyaçlarının güvenli ve optimize bir şekilde karşılanmasını sağlar.

Taşınabilir (Portable) Sistemler:

PRODESA,  lityum-iyon bataryalara sahip taşınabilir güç üniteleri, şarj cihazları tasarlama kabiliyetine sahiptir.

LED Sürücüler:

LED sürücü tasarımı yeteneği

Baskı Devre Kartı (PCB) Tasarımı:​

Endüstriyel ve Sivil Standartlara Uyumluluk

​Askeri Standartlara Uyumluluk