DOĞRULAMA VE TEST HİZMETLERİ:

1/3

Test ve Validasyon konusunun, dünya genelinde farklı araç platformları geliştiren firma ve kuruluşlar incelendiğinde, tasarım geliştirme döngüsünde çok önemli bir yere sahip olduğu görülmektedir.

 

Özellikle teknik ve taktik gereksinimlerin karşılanması ve tasarımın kontrol edilerek güçlü ve zayıf yönlerinin ortaya çıkarılması çok önemlidir. Müşteri memnuniyetinin ve firmanın yarattığı marka değerlerinin önemli bir parçasıdır.

 

Özellikle test aşamasında kullanılan teknikler, prototip araçtan seri üretime devreye alım sürecini maliyet ve zaman yönüyle etkilemektedir.

 

Pazarda güçlü ve başarılı ürünler ile rekabet etmek ve pazarın hızlı değişen taleplerine cevap verebilmek için test ve doğrulama sürelerinin azaltılması önemlidir. Bu kapsamda PRODESA’ da farklı test metodları uygulanmakta ve gerçek hayatı benzeştiren düzenekler kullanarak test ve değerlendirme sürelerinin azaltılması hedeflenmektedir.

Prodesa Savunma ve Havacılık, ileri teknoloji test ekipmanları ve uzman kadrosuyla, üretilen kablajların performans testlerini, LRU ve sistem bazında RF testlerini, güç ve haberleşme cihazlarının testlerini manuel ya da özgün tasarlanan otomatik test yazılımlarıyla test etmektedir.

 

Yine; baskı devre kartlarının (PCB) testlerini manuel ya da özgün tasarlanan otomatik test yazılımlarıyla test etmektedir.

 

Son olarak; "Test ve doğrulama sonuçları", müşterilerimizin istediği formatlarla raporlanmaktadır.

REFERANSLARIMIZ

aselsanlogo.png
tubitaksagelogo.png
iso9001.png
iso27001.jfif
iso14001.jfif
ohsas18001.jfif
ipc-whma-a-620.jpg
ipc-a-610.jpg
ipc-j-std-001.jpg